powiat3.jpeg

  • EN
  • DE
  • CZ

Godziny pracy Starostwa Powiatowego, kliknij TUTAJ

KONKURS KARTEK WIELKANOCNYCH 2017

We wtorek 4 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu „ Kartek Świątecznych – Wielkanocnych Dzieci Specjalnej Troski – Kadłub 2017”. Celem głównym konkursu jest  prezentacja i popularyzacja artystycznej twórczości młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym. Tym razem wzięli udział uczniowie z 12 placówek specjalnych z województwa opolskiego:

  • Zespołu Szkół Specjalnych przy SOSW w Głubczycach
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy
  • Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kluczborku
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Grodkowie
  • Zespołu Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Prudniku
  • Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Głogówku
  • Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Zawadzkiem
  • Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie - Koźlu
  • Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie.

Finał konkursu rozpoczął się krótkim występem artystycznym przygotowanym przez uczniów  ZSS przy DPS.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego były wręczane przez p. Barbarę Kemską-Guga – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich (przewodniczącą komisji oceniającej) oraz p. Waldemara Gaidę – Członka Zarządu Powiatu Strzeleckiego.

Pośród 163 prac wyłoniono 9 nagród głównych i aż 36 wyróżnień, które przyznano
w poszczególnych etapach edukacyjnych :

Szkoła podstawowa

I miejsce –  Paulina Juretko ZSS przy DPS w Zawadzkiem

II miejsce – Vanessa Strzys ZSS w Opolu

III miejsce – Melania Niesler ZPE w Dobrodzieniu

Wyróżnienie 

1. Kamila Krasnodębska SOSW w Prudniku

2. Joanna Sławęta SOSW w Grodkowie

3. Denis Wilsz SOSW w Głogówku

4. Kamil Sala ZSS przy DPS w Kadłubie

5. Maria Wnętrzak ZSS przy SOSW w Głubczycach

6. Agnieszka Szymczyk ZSS w Opolu

7. Paweł Wiczkowski ZSS przy SOSW w Głubczycach

8. Vanessa Breguła ZSS przy DPS w Zawadzkiem

9. Łukasz Michałek ZSS przy DPS w Kadłubie

10. Mateusz Pach ZSS w Opolu

11. Dustin Barcik SOSW w Głogówku

Gimnazjum

I miejsce – Tobiasz Weiss SOSW w Prudniku

II miejsce – Patryk Sojka ZSS przy DPS w Kadłubie

III miejsce – Iwona Rusz SOSW w Kluczborku

Wyróżnienie

1. Renata Czach ZSS przy DPS w Kadłubie

2. Angelika Rawska ZSS przy DPS w Kadłubie

3. Wiktoria Lorek SOSW w Prudniku

4. Michael Sawoń ZSS przy DPS w Kadłubie

5. Krzysztof Wieczorek ZSS w Opolu

6. Przemysław Frydryszak ZSS przy DPS w Kadłubie

7. Robert Freier SOSW w Kluczborku

8. Kamil Mochnik ZSS przy DPS w Kadłubie

9. Aleksandra Pawlik SOSW w Kluczborku

10. Daniel Dziezok ZSS przy SOSW w Głubczycach

11. Kamila Napiórkowska ZSS w Opolu

12. Dawid Laska ZSS w Kędzierzynie-Koźlu

Szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Katarzyna Biskup  ZSS w Opolu

II miejsce – Natalia Mosoń ZSS przy DPS w Zawadzkiem

III miejsce – Ditmar Werner ZSS przy DPS w Kadłubie

Wyróżnienie:

1. Arian Smoliński ZSS przy DPS w Kadłubie       

2.  Sebastian Bok ZSS przy DPS w Kadłubie

3. Aleksandra Kobylarz ZSS przy DPS w Zawadzkiem           

4. Sebastian Szostak ZSS przy DPS w Kadłubie

5. Katarzyna Mrózek ZPS w Praszce

6. Katarzyna Toporowska  SOSW w Prudniku          

7. Sara Bołdyzer  SOSW w Prudniku

8. Jan Marcinek ZSS przy DPS w Kadłubie 

9. Paweł Dronia ZPO w Leśnicy

10. Dominika Lach  SOSW w Grodkowie

11. Mateusz Piszczałka ZSS przy DPS w Kadłubie

12. Aleksander Ziober ZSS w Kędzierzynie-Koźlu

13. Wioletta Jończyk  ZSS w Opolu

Finał konkursu zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie na pozalekcyjnych zajęciach kulinarnych prowadzonych przez p. Monikę Szendzielorz - Nowakowską.

Za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości serdecznie dziękuję.

Przepiękne i niepowtarzalne kartki konkursowe można podziwiać odwiedzając Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, gdzie zorganizowana jest pokonkursowa wystawa wszystkich prac.Serdecznie zapraszamy!

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

11.jpeg

12.jpeg

Na skróty