Nasze Schronisko w Górze Św. Anny otrzymało srebrne wyróżnienie

W dniach 01-03 grudnia 2017r w Lubachowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Nasze Schronisko w Górze Św. Anny otrzymało w tym prestiżowym konkursie srebrne wyróżnienie- za pracę na rzecz dzieci i młodzieży, zaangażowanie w organizację pobytu, propagowanie turystki a także podnoszenie standardu Schroniska.

Współzawodnictwo organizowane jest przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i musi być poprzedzone kwalifikacją na szczeblu wojewódzkim.

Akces i wyróżnienie z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka oraz Zarządu Opolskiego PTSM dał nam możliwość rywalizacji w konkursie ogólnopolskim.

Srebrne wyróżnienie – to potwierdzenie nie tylko bardzo dobrych wyników czyli ilość przyjętych przez Schronisko gości i udzielonych noclegów ale także uznanie dla jakości świadczonych usług noclegowych, proponowanej oferty turystycznej, usług informacyjnych oraz estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych.

Nasze Schronisko istnieje od 1978 roku przez te wszystkie lata gościliśmy tutaj wielu nietuzinkowych ludzi, wspaniałych turystów, aktywną i radosną młodzież, roześmiane dzieci , inspirujących, pełnych pasji nauczycieli i wielu podróżników, sportowców, harcerzy i zabłąkanych turystów...Mam nadzieję ,że nadal tak chętnie będziecie się u Nas zatrzymywać, wypełniać to miejsce Waszymi pasjami, gwarem, śmiechem ... że zachowacie wspaniałe wspomnienia z pobytu u Nas.

Wiele osób przyczyniło się do Naszego sukcesu wspaniali turyści, instytucje z którymi współpracujemy, nauczyciele, młodzież, dyrektorzy szkół- Dziękuję Wszystkim bardzo serdecznie za to, że doceniacie i zauważacie rozwój Schroniska,- to właśnie jest możliwe dzięki temu, że do nas przyjeżdżacie.
              Wielkie podziękowania kieruję również do Naszego Organu Prowadzącego czyli Powiatu Strzeleckiego, że propaguje, docenia i wspiera ideę Szkolnego Schroniska Młodzieżowego- bez tego wsparcia i zrozumienia osób, którym bliska jest edukacja, turystyka, historia i kultura regionu, rozwój Schroniska nie byłby możliwy - Dziękuję.
          Zapraszam każdego, kto szuka klimatycznego, ciepłego miejsca na nocleg , kto chce miło spędzić czas w okolicy, kto chciałby poprowadzić atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży poza murami szkolnymi a także wszystkich którzy chcą odpocząć.
             Mam nadzieję, że podejmowane przez Nas inicjatywy będą skutecznie mobilizować młodzież szkolną do aktywnego uprawiania turystyki a działalność Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Dziękuję Wszystkim za dobre życzenia dla Schroniska i Naszych pracowników.
Osobiście, również jestem wdzięczna moim współpracownikom- wszyscy tworzymy to miejsce do którego turyści chętnie wracają.

Jeśli chcecie odpocząć w kameralnym i przytulnym miejscu lub miło spędzić czas ze znajomymi to właśnie nas znaleźliście !  -Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Górze Św. Anny zaprasza przez cały rok w nasze piękne okolice.

Danuta Kupny

fotorelacja: https://www.facebook.com/starostwostrzeleckie/photos/pcb.1659563540766396/1659560864099997/?type=3&theater