• Chodnik w Szymiszowie oficjalnie odebrany!

Dziś miał miejsce oficjalny odbiór nowo wybudowanego chodnika w Szymiszowie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Strzelecki Józef Swaczyna, Wicestarosta Strzelecki Janusz Żyłka, Radni Powiatu Strzeleckiego: Jan Bogusz oraz Jan Zubek, Sołtys Szymiszowa Henryk Skowronek, a także wykonawca Adam Pandel przedstawiciel firmy GLOBETTER z Czarnocina. Gościliśmy także przedstawiciela Urzędu Gminy w Strzelcach Opolskich – Sylwestra Kaczmarka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szymiszowie – Marka Szprocha.

• Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Starosta Strzelecki Józef Swaczyna wziął dziś udział w Wojewódzkim Zakończeniu Roku Szkolnego 2017/2018, które odbyło się  Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. Wszystkim uczniom tym młodszym i tym starszym życzymy wspaniałych i słonecznych wakacji, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku i abyście naładowali akumulatory na nowy rok szkolny!

• Most w Lichyni oficjalnie odebrany!

Dziś miał miejsce oficjalny odbiór przebudowanego mostu w Lichyni. Oznacza to koniec z utrudnieniami w ruchu i prawdziwą przyjemność w przeprawie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Strzelecki Józef Swaczyna, Wicestarosta Janusz Żyłka, Radni Powiatu Strzeleckiego Gizela Szendzielorz, Andrzej Wróbel oraz Waldemar Bednarek, a także przedstawiciel Rady Sołeckiej i Radny Rady Miejskiej w Leśnicy Teodor Wyschka. Gościliśmy także Burmistrza Leśnicy Łukasza Jastrzembskiego oraz przedstawicieli wykonawców i projektantów.

• AD MULTOS ANNOS!

Pani Klara Tinelt, mieszkająca w Leśnicy jubileusz 95-lecia urodzin obchodziła 16 czerwca br. Z tej wyjątkowej okazji z najlepszymi życzeniami oraz koszem słodkości Jubilatkę odwiedził Starosta Strzelecki Józef Swaczyna oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. Życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu oraz radości każdego dnia!

• OGŁOSZENIE

Zarząd Powiatu Strzeleckiego informuje, że w dniu 31 lipca 2018 roku od godziny 9oo w siedzibie Starostwa Strzeleckiego przy ulicy Jordanowskiej nr 2 w Strzelcach Opolskich, w sali narad (II piętro) przeprowadzone będą drugie przetargi ustne nieograniczone w celu sprzedaży nieruchomości Powiatu Strzeleckiego, położonych w Leśnicy przy ulicy Dworcowej, niezabudowanych.

• Wyjazd do Energylandii

Dziś najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Strzelecki, wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Energylandii. Zarząd Powiatu Strzeleckiego w ten sposób uhonorował 52 najlepszych uczniów z: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy.