• NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

Z najlepszymi życzeniami oraz koszem słodkości Starosta Strzelecki Józef Swaczyna odwiedził panią Annę Janochę ze Strzelec Opolskich, która 16 kwietnia br. ukończyła 90 lat. Szanownej Jubilatce życzymy zdrowia oraz samych radosnych dni!

• Rusza nasz nowy konkurs MÓJ BIAŁO-CZERWONY OGRÓD, OGRÓDEK, BALKON, TARAS

To konkurs organizowany przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego związany z obchodami Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Może wziąć w nim udział każdy pełnoletni mieszkaniec naszego powiatu, który ozdobi swój balkon, taras, ogród lub ogródek kwiatowymi kompozycjami i innymi elementami dekoracyjnymi w barwach narodowych Rzeczypospolitej Polskiej, udokumentuje to zdjęciami i dostarczy je do strzeleckiego starostwa. Szczegóły na plakacie i w regulaminie. Do wygrania zestawy mebli ogrodowych i ogrodowe akcesoria dekoracyjne.

• Spotkanie dla firm – w Strzelcach Opolskich 16 kwietnia

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach podatkowych dla firm w ostatnim czasie? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”, na które zaprasza marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła!

• Brązowy medalista technik spedytor.

Maciej Bania z kl. 4 TMS (CKZiU Strzelce Op.) zajął III miejsce w Polsce, zdobył brązowy medal i uzyskał tytuł laureata II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej. Podczas zawodów na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale  Ekonomicznym w Sopocie pokonał ponad 50 finalistów z całego kraju.

• Kongres „Dobry Zawód”

W dniu dzisiejszym Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Ewa Pinkawa biorą udział w Kongresie „Dobry Zawód” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.