• Nowoczesne autobusy w powiecie strzeleckim!

16 lutego br.w Kędzierzynie-Koźlu Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Prezes PKS w Strzelcach Opolskich Jacek Król  podpisali umowę dotyczącą “Poprawy jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim”, która wiąże się z zakupem 15 nowoczesnych autobusów mających usprawnić komunikacje na naszym terenie.

• Najlepsze życzenia!

Z najlepszymi życzeniami oraz koszem słodkości Starosta Strzelecki Józef Swaczyna oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski dwiedzili siostrę Paulinę Lukoschik, która 10 lutego obchodziła 95 lat. Szanownej Jubilatce życzymy zdrowia oraz samych radosnych dni!

• Wszystkiego co najlepsze!

10 lutego br. pani Anastazja Grochla z Jemielnicy obchodziła 90. urodziny. Z tej okazji Jubilatke z najlepszymi życzeniami oraz koszem słodkości odwiedził Starosta Strzelecki pan Józef Swaczyna oraz wójt gminy Jemielnica pan Marcin Wycisło. Życzymy  wiele lat w zdrowiu oraz dużo radości i siły każdego dnia!

• Na Górze Św. Anny będzie jeszcze piękniej.

9 lutego br. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna,Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski podczas konferencji prasowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili mediom zarys przedsięwzięcia zagospodarowania zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego wraz z otoczeniem. Działania podejmowane w ramach tej interwencji mają na celu remont pomnika i części amfiteatru w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności tych obiektów dla użytkowników.

• Umowa podpisana!

Umowa dotycząca wykonania robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej 1805 O Strzelce Opolskie – Leśnica – Kędzierzyn-Koźle na odcinku Strzelce Opolskie – Dolna - Etap 1 droga na terenie gminy Strzelce Opolskie”, została uroczyście podpisana w dniu 6 lutego br. przez Inwestora, czyli Powiat Strzelecki reprezentowany przez Staroste Pana Józefa Swaczyne oraz Wicestaroste Pana Janusza Żyłke, a także Wykonawcę, czyli OLS Sp. z o.o. Spółke Komandytową z Lublinieca, reprezentowana przez właściciela Pana Adama Benskiego.