Godziny pracy Strzeleckiego Starostwa. Więcej informacji TUTAJ

• Konkurs "Opolska Niezapominajka 2016"

Już po raz dziewiąty Marszałek Województwa Opolskiego ogłosił konkurs „Opolska Niezapominajka” –  dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego minionego roku. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej województwa opolskiego w 2016 roku, a także promocja wzorców działalności prospołecznych. Szczegóły w treści informacji.

• 96. rocznica III Powstania Śląskiego

20 maja na Górze Św. Anny odbyły się uroczystości z okazji 96 rocznicy III Powstania Śląskiego, zorganizowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich i Gminę Leśnica. Szczegóły w treści informacji.

• Organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu Strzeleckiego

W związku z przygotowywaną Informacją o sytuacji osób starszych w 2016 roku zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji o realizowanych przez Państwa organizacje działaniach na rzecz osób starszych prowadzonych w okresie od 01.01.2016 r. do 31.12.2016 r. mających na celu m.in.: pobudzanie aktywności społecznej obywatelskiej, edukacyjnej i kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. Szczegóły w treści informacji.

• Przekazanie samochodu

15 maja br. na parkingu strzeleckiego starostwa odbyło się oficjalne przekazanie  nowego samochodu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Szczegóły w treści informacji.

• Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Strzeleckiego ogłasza, że z zasobu nieruchomości powiatowych przeznaczono do sprzedaży nieruchomość w Zawadzkiem. Szczegóły w treści informacji.

• Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 12 maja 2017 r. na placu zewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miał miejsce uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów dnia strażaka. Podczas uroczystości upominkami zostali nagrodzeni laureaci eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” oraz eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szczegóły w treści informacji.