W sobotę, 20 października, Wydział Komunikacji i Transportu na stanowiskach związanych z rejestracją pojazdów oraz kasa będą czynne w godzinach od 9:00 do 13:00, a także będzie można skorzystać z porad Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta w tych samych godzinach************Godziny pracy Starostwa Powiatowego, kliknij TUTAJ

• UWAGA!

Informacja dotycząca nowych zasad przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów Skarbu Państwa z zabudową mieszkaniową, w prawo własności.

• Zwiększone dofinansowanie

Dziś wszyscy partnerzy projektu 3.2.1 "Efektywność energetyczna
    w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego" zaproszeni zostali na oficjalne podpisanie aneksu do umowy
    o dofinansowanie projektu, który zwiększa wartość dofinansowania do 85%. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna oraz Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida w imieniu Powiatu Strzeleckiego odebrali symboliczny czek z rąk Wicemarszałka Województwa Opolskiego Romana Kolka.

• NOWE AUTOBUSY JUŻ SĄ

Dzisiaj można było zobaczyć 2 nowo zakupione autobusy klasy MINI, które w ramach projektu partnerskiego Gminy Kędzierzyn – Koźle oraz PKS w Strzelcach Opolskich S.A., ponadto wręczono nagrodę zwycięzcy konkursu na logo Związku Powiatowo-Gminnego "Jedź z Nami".

• odzyskanie przez polskę niepodległości

Właśnie Józef Piłsudski jest symbolem odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niebytu na mapach Europy i świata. I to o nim na spotkaniu z mieszkańcami DPS w Strzelcach Opolskich mówił Waldemar Gaida członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego, historyk z wykształcenia, a temat został wybrany nieprzypadkowo – szybkimi krokami zbliża się 100 rocznica odzyskania niepodległości.

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. W Uroczystości uczestniczyli Starosta Strzelecki Pan Józef Swaczyna, Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Pan Waldemar Gaida, Sekretarz Powiatu Pani Ewelina Jelito oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej
    i Turystyki Pani Ewa Pinkawa.