• OGŁOSZENIE

Zarząd Powiatu Strzeleckiego informuje, że w dniu 31 lipca 2018 roku od godziny 9oo w siedzibie Starostwa Strzeleckiego przy ulicy Jordanowskiej nr 2 w Strzelcach Opolskich, w sali narad (II piętro) przeprowadzone będą drugie przetargi ustne nieograniczone w celu sprzedaży nieruchomości Powiatu Strzeleckiego, położonych w Leśnicy przy ulicy Dworcowej, niezabudowanych.

• Wyjazd do Energylandii

Dziś najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Strzelecki, wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Energylandii. Zarząd Powiatu Strzeleckiego w ten sposób uhonorował 52 najlepszych uczniów z: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy.

• 13 nowych autobusów już niedługo trafi do strzeleckiego PKS’u!

W dniu 18.06.2018 r. w naszym starostwie odbył się briefing prasowy, podczas którego zostały podpisane 2 umowy na zakup nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich Spółki Akcyjnej. Powiat Strzelecki „dorzucił ” do zakupu kwotę 1 miliona złotych. 2 duże, 12-metrowe autobusy zakupione zostaną od polskiego przedstawiciela firmy IVECO firmy ABP Bus&Coach Sp. z o.o. Sp.k., natomiast 11 autobusów dostarczy czeski SOR Libchavy spol. s.r.o.

• Mamy dofinansowanie na drogi!

Podczas konferencji prasowej wojewody opolskiego  12 czerwca br. została ogłoszona lista beneficjentów, którzy uzyskają dofinansowanie z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

• WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Z najlepszymi życzeniami oraz koszem słodkości Starosta Strzelecki Józef Swaczyna oraz Wójt Jemielnicy Marcin Wycisło odwiedzili pana Gerarda Grobarka, mieszkającego w Barucie, który 10 czerwca br. obchodził 90 lat. Szanownemu Jubilacie życzymy zdrowia oraz samych radosnych dni!

• UWAGA

Z powodu ulewnych deszczy jakie przeszły w sobotę przez Strzelce Opolskie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelach Opolskich awarii uległa sieć telekomunikacyjna i internetowa.