Nowoczesne autobusy w powiecie strzeleckim!

Niemal 9 925 000 zł dofinansowania unijnego na dwa projekty przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego dla subregionu kędzierzyńsko-kozielskiego.

16 lutego br. w Kędzierzynie-Koźlu podpisano umowę dotyczącą “Poprawy jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim”, która wiąże się z zakupem 15 nowoczesnych autobusów mających usprawnić komunikacje na naszym terenie. W naszym powiecie  zamontowane  zostaną także tzw. inteligentne systemy informacji pasażerskiej. Projekt będzie kosztował w sumie 18 768 700 zł, w tym dotacja unijna wyniesie 8 900 000 zł. Inwestycje te otrzymały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnych autobusów,które będą posiadały klimatyzację, dostęp do WiFi i certyfikat ekologiczny.

PKS rozpoczyna właśnie procedurę przetargową. Do chwili wyłonienia wykonawcy nie powinno minąć więcej niż cztery miesiące. Strzelecki PKS kupi 15 autobusów w trzech klasach: 2 małe, 11 średnich oraz 2 duże z wejściem dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W przyszłości prezes strzeleckiego PKS przewiduje rozszerzenie siatki połączeń.

DSC_0046.jpeg