Jedna z najlepszych wśród uczniów województwa opolskiego.

5 kwietnia w Filharmonii Opolskiej odbyła się gala przyznania stypendium dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu „Wspieramy Najlepszych II”, którego laureatką została Wiktoria Bryniowska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem jednocześnie znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa opolskiego.

Organizatorem całej uroczystości był Marszałek Województwa Opolskiego.

Z laureatką nagrody Wiktorią Bryniowską przeprowadziliśmy krótki wywiad i zapytaliśmy ją o wrażenia.

• Co poczułaś, gdy dowiedziałaś się o otrzymaniu stypendium?

Zaskoczenie, ale i dumę bo znalazłam się w elitarnym gronie.

• Czy uważasz, że warto inwestować w swoje wykształcenie?

Nie mam żadnych wątpliwości, że tak. Jestem uczennicą klasy informatycznej ale każdy bez względu na typ szkoły powinien myśleć o dobrym wykształceniu.

• Czy to znaczy, że dużo się uczysz?

Myślę, że poświęcam na naukę tyle czasu ile jest to konieczne. Poza tym trzeba być systematycznym. Staram się też mieć czas wolny dla rodziny, przyjaciół i dla siebie.

• Na co przeznaczysz swoje stypendium?

Mam wiele planów, ale chciałabym przeznaczyć te pieniądze na sprzęt komputerowy i to co jest mi potrzebne do nauki zawodu informatyka. Mam też nadzieję, że wystarczy na drobne przyjemności.

Jesteśmy dumni z Wiktorii i szczerze jej gratulujemy. Kolejne edycje programu już wkrótce, czy więc znajdzie się kolejny laureat w naszej szkole? Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział. Czekamy na najlepszych !!!

Dorota Nemś

wbryniowska.jpeg