Formularz zgłoszeniowy do udziału w Powiatowym Święcie Chleba w strefie dla osób z niepełnosprawnością, kliknij TUTAJ ***********Godziny pracy Starostwa Powiatowego, kliknij TUTAJ

13 nowych autobusów już niedługo trafi do strzeleckiego PKS’u!

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego zostały podpisane 2 umowy na zakup nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich Spółki Akcyjnej. Powiat Strzelecki „dorzucił ” do zakupu kwotę 1 miliona złotych. 2 duże, 12-metrowe autobusy zakupione zostaną od polskiego przedstawiciela firmy IVECO firmy ABP Bus&Coach Sp. z o.o. Sp.k., natomiast 11 autobusów dostarczy czeski SOR Libchavy spol. s.r.o.  (5 autobusów niskowejściowych, które będą szczególnym udogodnieniem dla pasażerów np. na wózkach inwalidzkich albo dla mam z dziećmi w wózeczkach oraz 6 autobusów z normalnym  pokładem). Zgodnie z zapisami przetargowymi realizacja zamówienia powinna zakończyć się do końca listopada tego roku, co oznacza, że jeszcze w tym roku pasażerowie będą mogli jeździć nowoczesnymi autobusami.