Aktualności slider

• Most w Lichyni oficjalnie odebrany!

Dziś miał miejsce oficjalny odbiór przebudowanego mostu w Lichyni. Oznacza to koniec z utrudnieniami w ruchu i prawdziwą przyjemność w przeprawie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Strzelecki Józef Swaczyna, Wicestarosta Janusz Żyłka, Radni Powiatu Strzeleckiego Gizela Szendzielorz, Andrzej Wróbel oraz Waldemar Bednarek, a także przedstawiciel Rady Sołeckiej i Radny Rady Miejskiej w Leśnicy Teodor Wyschka. Gościliśmy także Burmistrza Leśnicy Łukasza Jastrzembskiego oraz przedstawicieli wykonawców i projektantów.

• 13 nowych autobusów już niedługo trafi do strzeleckiego PKS’u!

W dniu 18.06.2018 r. w naszym starostwie odbył się briefing prasowy, podczas którego zostały podpisane 2 umowy na zakup nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich Spółki Akcyjnej. Powiat Strzelecki „dorzucił ” do zakupu kwotę 1 miliona złotych. 2 duże, 12-metrowe autobusy zakupione zostaną od polskiego przedstawiciela firmy IVECO firmy ABP Bus&Coach Sp. z o.o. Sp.k., natomiast 11 autobusów dostarczy czeski SOR Libchavy spol. s.r.o.

• POWIAT STRZELECKI PO RAZ DRUGI SAMORZĄDEM OD SERCA!

6 czerwca 2018 roku w Warszawie ogłoszono wyniki 3. edycji konkursu Samorząd od Serca. W gronie laureatów znalazł się również Powiat Strzelecki – za Białą Sobotę, która po raz czwarty została zorganizowana 7 października ub.r. Nagrodę – dyplom i kryształowe serce – w imieniu naszego samorządu powiatowego odebrali w Warszawie Ewelina Jelito Sekretarz Powiatu Strzeleckiego i Waldemar Gaida Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego, pomysłodawca Białej Soboty w naszym powiecie.

• Sobota pracująca!

Informujemy, że w sobotę, 23 czerwca br. Wydział Komunikacji i Transportu na stanowiskach związanych z rejestracją pojazdów oraz kasa będą czynne w godzinach od 9.00 do 13.00.

• Gratulacja podczas Sesji Rady Powiatu

W dniu 30 maja br. podczas sesji Rady Powiatu gratulację z rąk Rady oraz Zarządu Powiatu Strzeleckiego przyjeli Pani Jolanta Drochomirecka, Skarbnik naszego powiatu, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w rankingu „Perły Samorządu 2018”w kategorii Skarbnik Samorządu powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców,  a także znani z pielęgnowania kultury i gwary śląskiej - Państwo Angela i Ryszard Szewczykowie, którzy w plebiscycie NTO zdobyli tytuł „CZŁOWIEK ROKU 2017” w kategorii Kultura.Na sesji gratulacje przyjął także znany przedsiębiorca Ran Rajmund Adamietz, który uzyskał tytuł laureata w konkursie „OPOLSKA MARKA 2017” w kategorii Innowacyjny Produkt za produkcję płyt warstwowych ARPANEL. Natomiast radnym powiatu Panu Janowi Boguszowi oraz Panu Stefanowi Szłapie pogratulowano z okazji otrzymania odznaki honorowej „Za zasługi dla województwa opolskiego”.

• CZWORACZKI Z KADŁUBA

W dniu 28.05.2018r. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna oraz Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida odwiedzili nasze powiatowe czworaczki z Kadłuba z pieluszkowym tortem oraz wsparciem finansowym. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i wyrozumiałości dla rodziców oraz wiele miłości i radosnych dni!

• Na Górze Św. Anny będzie jeszcze piękniej.

9 lutego br. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna,Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski podczas konferencji prasowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili mediom zarys przedsięwzięcia zagospodarowania zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego wraz z otoczeniem. Działania podejmowane w ramach tej interwencji mają na celu remont pomnika i części amfiteatru w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności tych obiektów dla użytkowników.