Aktualności slider

• Rusza nasz nowy konkurs MÓJ BIAŁO-CZERWONY OGRÓD, OGRÓDEK, BALKON, TARAS

To konkurs organizowany przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego związany z obchodami Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Może wziąć w nim udział każdy pełnoletni mieszkaniec naszego powiatu, który ozdobi swój balkon, taras, ogród lub ogródek kwiatowymi kompozycjami i innymi elementami dekoracyjnymi w barwach narodowych Rzeczypospolitej Polskiej, udokumentuje to zdjęciami i dostarczy je do strzeleckiego starostwa. Szczegóły na plakacie i w regulaminie. Do wygrania zestawy mebli ogrodowych i ogrodowe akcesoria dekoracyjne.

• Spotkanie z Rzecznikiem przy kawie

15 marca obchodzony jest światowy dzień konsumenta. Z tej okazji Zarząd Powiatu Strzeleckiego oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów zorganizowali spotkanie skierowane do wszystkich konsumentów z terenu naszego powiatu pn.
    „Z Rzecznikiem przy kawie”.

• Nowoczesne autobusy w powiecie strzeleckim!

16 lutego br.w Kędzierzynie-Koźlu Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Prezes PKS w Strzelcach Opolskich Jacek Król  podpisali umowę dotyczącą “Poprawy jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim”, która wiąże się z zakupem 15 nowoczesnych autobusów mających usprawnić komunikacje na naszym terenie.

• Na Górze Św. Anny będzie jeszcze piękniej.

9 lutego br. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna,Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski podczas konferencji prasowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili mediom zarys przedsięwzięcia zagospodarowania zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego wraz z otoczeniem. Działania podejmowane w ramach tej interwencji mają na celu remont pomnika i części amfiteatru w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności tych obiektów dla użytkowników.

• Gratulacje

W dniu 29 stycznia br. podczas sesji Rady Powiatu gratulację z rąk Rady oraz Zarządu Powiatu Strzeleckiego przyjęli  Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida za Zdobycie „Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji” w kategorii Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy oraz Ks. Józef Krawiec za Zdobycie „Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji” w kategorii Pro Publico Bono.

• Umowa podpisana!

W  dniu 08.01.2018 r. Zarząd Związku Powiatowo-Gminnego „JEDŹ Z NAMI” podpisał kartę współpracy, którą przypieczętował 10-letnią umowę o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy Związkiem Powiatowo-Gminnym „JEDŹ Z NAMI" a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich  S.A.

• „Samorządowy Lider Edukacji” dla Powiatu Strzeleckiego

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Wielkiej Gali Finałowej Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Fizycznej i Turystyki  Ewa Pinkawa odebrali certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety.

• Projekt Powiatu Strzeleckiego pn.: ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego Pomnika Historii Góra Św. Anny" otrzymał dofinansowanie unijne!

24 października 2017 r. Pan Prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał 39 decyzji o dofinansowaniu projektów zgłoszonych do IV naboru wniosków w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014‑2020. Na liście dofinansowanych projektów znalazł się projekt Powiatu Strzeleckiego pn.: ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego Pomnika Historii Góra Św. Anny”.

• Nagroda im. Grzegorza Palki dla Starosty

22 października br. w  Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II podczas uroczystości wręczania Nagród im. Grzegorza Palki przyznawanych prze Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego Starosta Strzelecki Józef Swaczyna odebrał nagrodę w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym za działania na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego Powiatu.