Aktualności slider

• Nowoczesne autobusy w powiecie strzeleckim!

16 lutego br.w Kędzierzynie-Koźlu Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Prezes PKS w Strzelcach Opolskich Jacek Król  podpisali umowę dotyczącą “Poprawy jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim”, która wiąże się z zakupem 15 nowoczesnych autobusów mających usprawnić komunikacje na naszym terenie.

• Na Górze Św. Anny będzie jeszcze piękniej.

9 lutego br. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna,Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski podczas konferencji prasowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili mediom zarys przedsięwzięcia zagospodarowania zabytkowego Amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego wraz z otoczeniem. Działania podejmowane w ramach tej interwencji mają na celu remont pomnika i części amfiteatru w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności tych obiektów dla użytkowników.

• Umowa podpisana!

Umowa dotycząca wykonania robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej 1805 O Strzelce Opolskie – Leśnica – Kędzierzyn-Koźle na odcinku Strzelce Opolskie – Dolna - Etap 1 droga na terenie gminy Strzelce Opolskie”, została uroczyście podpisana w dniu 6 lutego br. przez Inwestora, czyli Powiat Strzelecki reprezentowany przez Staroste Pana Józefa Swaczyne oraz Wicestaroste Pana Janusza Żyłke, a także Wykonawcę, czyli OLS Sp. z o.o. Spółke Komandytową z Lublinieca, reprezentowana przez właściciela Pana Adama Benskiego.

• Gratulacje

W dniu 29 stycznia br. podczas sesji Rady Powiatu gratulację z rąk Rady oraz Zarządu Powiatu Strzeleckiego przyjęli  Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida za Zdobycie „Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji” w kategorii Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy oraz Ks. Józef Krawiec za Zdobycie „Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji” w kategorii Pro Publico Bono.

• Nasze Schronisko w Górze Św. Anny otrzymało srebrne wyróżnienie

W dniach 01-03 grudnia 2017r w Lubachowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Nasze Schronisko w Górze Św. Anny otrzymało w tym prestiżowym konkursie srebrne wyróżnienie- za pracę na rzecz dzieci
    i młodzieży, zaangażowanie w organizację pobytu, propagowanie turystki a także podnoszenie standardu Schroniska.

• Umowa podpisana!

W  dniu 08.01.2018 r. Zarząd Związku Powiatowo-Gminnego „JEDŹ Z NAMI” podpisał kartę współpracy, którą przypieczętował 10-letnią umowę o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy Związkiem Powiatowo-Gminnym „JEDŹ Z NAMI" a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich  S.A.

• Dom Pomocy Społecznej w Szymiszowie będzie zmodernizowany!

Dzisiaj miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego” w ramach Poddziałania 3.2.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Z ramienia naszego powiatu umowę podpisali Starosta Józef Swaczyna oraz Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida.

• „Samorządowy Lider Edukacji” dla Powiatu Strzeleckiego

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Wielkiej Gali Finałowej Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Fizycznej i Turystyki  Ewa Pinkawa odebrali certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety.