Aktualności slider

• „Samorządowy Lider Edukacji” dla Powiatu Strzeleckiego

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Wielkiej Gali Finałowej Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Fizycznej i Turystyki  Ewa Pinkawa odebrali certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety.

• Projekt Powiatu Strzeleckiego pn.: ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego Pomnika Historii Góra Św. Anny" otrzymał dofinansowanie unijne!

24 października 2017 r. Pan Prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał 39 decyzji o dofinansowaniu projektów zgłoszonych do IV naboru wniosków w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014‑2020. Na liście dofinansowanych projektów znalazł się projekt Powiatu Strzeleckiego pn.: ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego Pomnika Historii Góra Św. Anny”.

• Nagroda im. Grzegorza Palki dla Starosty

22 października br. w  Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II podczas uroczystości wręczania Nagród im. Grzegorza Palki przyznawanych prze Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego Starosta Strzelecki Józef Swaczyna odebrał nagrodę w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym za działania na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego Powiatu.