powiat3.jpeg

  • EN
  • DE
  • CZ

Godziny pracy Starostwa Powiatowego, kliknij TUTAJ

Wystawa kartek wielkanocnych w starostwie

Zapraszamy do holu naszego starostwa na pokonkursową wystawę kartek wielkanocnych !!!

kartki 1.jpeg

26 marca w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie odbył się finał konkursu „Kartek Świątecznych – Wielkanocnych Dzieci Specjalnej Troski – Kadłub 2015”, którego głównym celem jest prezentacja i popularyzacja artystycznej twórczości młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym. W konkursie udział wzięło 13 placówek specjalnych z województwa opolskiego:

Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW w Głubczycach
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Leśnicy
Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu
Zespół Szkół Specjalnych w Opolu
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Głogówku
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kluczborku
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Prudniku
Zespół Placówek Specjalnych w Nysie
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich
Zespół Placówek Specjalnych w Praszce
Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie
Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu
Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie,

z których nadesłano 180 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi m.in.: malowanie, wyszywanie, wydzieranie, stemplowanie, rysowanie, wycinanie, przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów.

Wśród uczestników wyłoniono 9 nagród głównych i 18 wyróżnień, które przyznano w poszczególnych etapach edukacyjnych :
Szkoła podstawowa
I miejsce – Angelika Rawska ZSS przy DPS w Kadłubie
II miejsce – Sebastian Wysocki ZSS w Brzegu
III miejsce – Paulina Żurawska ZSS przy SOSW w Głubczycach
Wyróżnienie
1. Krystian Kokoszka ZNSS w Strzelcach Opolskich
2. Kamil Mochnik ZSS przy DPS w Kadłubie
3. Marcin Ochman ZNSS w Strzelcach Opolskich
4. Nikola Firlus ZNSS w Strzelcach Opolskich
5. Karolina Cichoń ZPS w Praszce
6. Andrzej Kaczmarczyk SOSW w Leśnicy
7. Aneta Bednarek ZSS w Namysłowie
Gimnazjum
I miejsce –Jacek Kardas SOSW w Kluczborku
II miejsce – Damian Borbulak ZSS w Opolu
III miejsce – Ditmar Werner ZSS przy DPS w Kadłubie
Wyróżnienie
1. Tomasz Mazur SOSW w Prudniku
2. Arian Smoliński ZSS przy DPS w Kadłubie
3. Patryk Koszek SOSW w Głogówku
4. Filip Kecht SOSW w Prudniku
5. Krzysztof Pietrucha ZPE w Dobrodzieniu
Szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce – Marcin Król ZSS przy DPS w Kadłubie
II miejsce – Michał Samborski SOSW w Prudniku
III miejsce – Patrycja Rzym ZSS w Opolu
Wyróżnienie:
1. Joanna Borysiuk SOSW w Prudniku
2. Katarzyna Niwińska ZSS w Opolu
3. Michał Szewczuk SOSW w Prudniku
4. Sandra Skorupa ZPE w Dobrodzieniu
5. Gabriela Pyrzyk ZPS w Nysie
6. Martyna Libera ZSS w Namysłowie

Na skróty