XI PLENER MALARSKI W KADŁUBIE

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty” – to właśnie owa wiosna z utworu Marka Grechuty zagościła 21 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Kadłubie podczas XI już pleneru malarskiego. Zaproszenie przyjęli p. Waldemar Gaida – Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego oraz p. Ewa Pinkawa – Naczelnik Wydziału EKT. Goście obdarowali uczestników słodkościami. Plenerowicze skupili się na wyborze najciekawszego miejsca oraz pracy twórczej. Powstały piękne prace, pełne ciepłych barw i radości tworzenia. Po aktywności plastycznej nadszedł czas na słodki poczęstunek, który został sfinansowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Odział Powiatowy w Strzelcach Opolskich z siedzibą w Kadłubie. Swoje talenty plastyczne podczas pleneru zaprezentowała młodzież ze szkół z Głubczyc, Kluczborka, Dobrodzienia oraz Kadłuba. Organizatorami wiosennego pleneru były pani Barbara Macygon oraz pani Monika Szendzielorz-Nowakowska.
Dziękujemy za udział i mile spędzony czas.

tekst i zdjęcia: ZSS w Kadłubie

DSC_1221.jpeg