„Dzień Otwarty - NFZ bliżej pacjenta” - zapraszamy !

W dniu 27 czerwca 2015 r. Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
w godzinach od 9.00 do 14.00 organizuje „Dzień Otwarty - NFZ bliżej pacjenta”.  W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Walki  z Cukrzycą. W związku z tym zorganizowano punkt konsultacyjny, gdzie będzie można wykonać:

1. pomiar masy ciała oraz wzrostu z obliczaniem wskaźnika BMI oraz jego interpretacją,
2. pomiar obwodu pasa,
3. pomiar siły mięśniowej dynamometrem – screening sarkopeni,
4. pomiary stężenia glukozy w krwi włośniczkowej,
5. pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz oznaczanie wskaźnika kostka-ramie urządzeniem firmy MESI, co pozwoli na szybki screening osób z obwodową niewydolnością krążenia.

Ponadto będzie udzielany instruktaż dotyczący prawidłowego żywienia w cukrzycy oraz sposobu zmiany stylu życia, bez utraty dotychczasowego poziomu jakości życia. Zapewniamy również konsultacje diabetologa i dietetyka.

Dla pacjentów przygotowano: dzienniczki pomiarów ciśnienia tętniczego, dzienniczki pomiaru cukru we krwi, publikacje dotyczące aktywności fizycznej i żywienia (przykłady diety w tym diety 1400 kcal ) w schorzeniach cukrzycy.

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ zapewnia również obsługę w zakresie:

1. potwierdzania zleceń na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,
  2. wydawania kart EKUZ,
  3. nadawania uprawnień do ZIP,
  4. informacji z zakresu leczenia pacjentów w ramach przepisów o koordynacji i dyrektywy transgranicznej,
  5. przyjmowanie skarg i wniosków, list oczekujących,
  6. obsługi wniosków na leczenie uzdrowiskowe,