Godziny pracy Strzeleckiego Starostwa. Więcej informacji TUTAJ

Dotacja na prace przy zabytkach

W dniu 29 lipca 2015 roku Rada powiatu Strzeleckiego podjęła uchwałę o udzieleniu dotacji
z budżetu Powiatu Strzeleckiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków dla:
1. Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich w Kopcu z przeznaczeniem na dofinansowanie prac obejmujących: rozbiórkę rynien obiektu, wymianę okien dachowych i na elewacji, wymianę pokrycia dachu na dachówkę karpiówkę, wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji dachu i impregnację drewnianej konstrukcji dachu w obiekcie Pałacyk Myśliwski w Zawadzkiem w wysokości 30.000,00 zł.
2. Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na prace konserwatorskie
i restauratorskie przy zabytku - zespole malowideł ściennych aut. J.G. Wolff’a (ok. połowy XVIII w.) w arkadzie wejściowej Kaplicy Św. Józefa w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy w wysokości 18.000,00 zł.

Oficjalne podpisanie umów nastąpiło w dniu 31 lipca 2015 roku w obecności pana Józefa Swaczyny Starosty Strzeleckiego oraz pana Kazimierza Kubala Członka Zarząd Powiatu Strzeleckiego.