powiat3.jpeg

  • EN
  • DE
  • CZ

Godziny pracy Strzeleckiego Starostwa. Więcej informacji TUTAJ

 

 

Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego 2011

Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego 2011 


W 2011 roku odbyła się już 4 edycja Powiatowego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu powiatu strzeleckiego, ustanowionego przez Radę Powiatu Strzeleckiego w 2008 roku. Celem programu jest wspieranie i motywowanie uczniów do rozwijania uzdolnień poprzez ustanowienie nagrody „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego” przyznawanej uczniom w następujących kategoriach ,
- „Najlepszy Uczeń Szkoły Podstawowej” ,
- „Najlepszy Uczeń Gimnazjum”,
- „Najlepszy Uczeń Szkoły Ponadgimnazjalnej” ,
- „Najlepszy Uczeń „Bez Barier”” .
Nagrody pieniężne ufundowane przez Powiat Strzelecki w kwotach od 1500 zł do 2500 zł z pewnością pomogą uczniom w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.
Program ma wymiar uniwersalny ponieważ z jednej strony honoruje zarówno osiągnięcia przedmiotowe, artystyczne jak i sportowe uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, w tym również do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 
Wnioski o przyznanie nagrody rozpatruje Kapituła, w skład której wchodzą m.in.: Opolski Kurator Oświaty, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Wicestarosta Strzelecki, pracownicy naukowi opolskich uczelni.
W tegorocznej edycji zgłoszono 42 kandydatów do nagród. 
 
Do Nagrody „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego” w kategorii Uczeń Szkoły Podstawowej nominowanych było 20 uczniów: 
  1. Julia Biernat - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Strzelcach Opolskich
  2. Damian Czempiel - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich
  3. Maciej Wojciechowski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich
  4. Nicole Kania - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzelcach Opolskich
  5. Tomasz Gomolla - Szkoła Podstawowa w Leśnicy
  6. Dominik Ludwig - Szkoła Podstawowa w Leśnicy
  7. Adriana Gruszka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
  8. Kinga Kocur - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
  9. Roksana Kozioł - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
  10. Szymon Pawletko - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
  11. Martina Koston - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolonowskiem
  12. Agnieszka Piontek - Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
  13. Sara Polaczek - Szkoła Podstawowa w Otmicach
  14. Robert Radziej - Szkoła Podstawowa w Izbicku
  15. Mirela Hendel - Szkoła Podstawowa w Krośnicy
  16. Joanna Polok - Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
  17. Mateusz Hasterok - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grodzisku
  18. Adam Lewandowski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem
  19. Agnieszka Poliwoda - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem
  20. Karolina Tkaczyk - Szkoła Podstawowa w Zalesiu Śląskim

 

Laureatką nagrody została Julia Biernat
Absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich, obecnie jest uczennicą klasy I Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich, ma 13 lat, Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, była członkiem zarządu szkolnego samorządu uczniowskiego, uczestniczyła w akcjach charytatywnych na rzecz Domu Dziecka w Sowczycach i w akcji „Góra Grosza”, brała również udział w projekcie Kreator Młodych Talentów" korzystając z wykładów Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
 
Do Nagrody „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego” w kategorii Uczeń Gimnazjum nominowanych było 11 uczniów:
  1. Piotr Bielak - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich,
  2. Bianca Dudek - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich,
  3. Magdalena Michalska - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Op.,
  4. Michał Salachna - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich,
  5. Małgorzata Urbanowicz - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Op.,
  6. Daniela Niedworok - Publiczne Gimnazjum w Izbicku,
  7. Marta Gomolla - Publiczne Gimnazjum w Leśnicy
  8. Urszula Kainka - Publiczne Gimnazjum w Ujeździe
  9. Weronika Koronczok - Zespół Szkolno -Gimnazjalny w Żędowicach
  10. Linda Kozioł - Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie
  11. Monika Wąsik - Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Zawadzkiem
 
Laureatka nagrody została  Małgorzata Urbanowicz 
Uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich, ma 15 lat. Zdobyła I miejsce i tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych, jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz zdobyła I miejsce i tytuł laureata w X Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „Golden Owl”, ponadto zdobyła 3 miejsce w etapie rejonowym 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
 
Do Nagrody „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego” w kategorii Uczeń Szkoły Ponadgimnazjalnejnominowanych było 7 uczniów:
  1. Jakub Konieczny – Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Zawadzkiem,
  2. Aleksandra Laburda - Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich,
  3. Michał Ludwig - Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich,
  4. Violetta Koik - Technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Strzelcach Opolskich,
  5. Andrzej Misz - Technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Strzelcach Opolskich,
  6. Marta Bury - Liceum Ogólnokształcące w Zawadzkiem,
  7. Dariusz Sworeń - Liceum Ogólnokształcące w Zawadzkiem

 Laureatem nagrody został Michał Ludwig
 Uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich, ma 17 lat – zdobył 10 miejsce i tytuł laureata w trzydziestej czwartej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego, jest również finalistą Małej Olimpiady Matematycznej, półfinalistą Dolnośląskich Meczów Matematycznych, jednocześnie zdobył ósme miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na dystansie 1500 metrów.

 
Do Nagrody „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego” w kategorii Uczeń Bez Barier nominowanych było 4 uczniów:
  1. Marcin Kias – Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół przy DPS w Zawadzkiem,
  2. Damian Krzysiek - Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół przy DPS w Zawadzkiem,
  3. Patrycja Mańka –  Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Leśnicy,
  4. Piotr Pzionka -  Gimnazjum w Zespole Szkół  przy DPS w Kadłubie. 

Laureatką nagrody została Patrycja Mańka 
Uczennica III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Leśnicy, ma 19 lat, zakwalifikowała się do kadry narodowej na XIII Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach, gdzie zdobyła dwa medale, srebrny medal w konkurencji poręcze symetryczne oraz brązowy medal w konkurencji skok gimnastyczny. Brała również udział zawodach sportowych rangi regionalnej i ogólnopolskiej, gdzie zajmowała czołowe miejsca. Chętnie uczestnicy w życiu szkoły i klasy, przygotowuje uroczystości szkolne. Brała również udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Leśnicka Wiosna”.

Na skróty