powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

ŚWIADECTWA ZDROWIA DLA ŚWIŃ

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzelcach Opolskich informuje, że  27 października 2016 r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (D. U. poz. 1770). Rozporządzenie to wchodzi w życie z dniem 4 listopada 2016.

W ww. rozporządzeniu:

„Nakazuje się zaopatrywanie świń przemieszczanych do miejsca położonego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii na podstawie badania klinicznego świń przeprowadzonego nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem tych świń”

Tym samym z dniem 4 listopada 2016 r. zostaje wprowadzony nakaz zaopatrywania wszystkich przesyłek świń, w tym do uboju, w świadectwa zdrowia wystawiane przez urzędowego lekarza weterynarii.

Opłatę za wystawienie świadectwa zdrowia ponosi hodowca.

Wykaz urzędowych lekarzy weterynarii upoważnionych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Strzelcach Opolskich do wystawiania świadectw zdrowia:

1. lek. wet. Teodor Olszewski – tel. 691 723 525

2.lek. wet. Jakub Kwasik – tel. 601 476 579

3. lek. wet. Marek Siejek – tel. 602 495 716

 

 

                                                                  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzelcach Opolskich

                                                                                    dr n. wet. Antoni Krupnik

Na skróty