powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

NIEFERALNA 13!

Trzynastka nie musi być feralna! Dlatego po 13 latach wydawania samorządowego dwutygodnika „Powiat Strzelecki” redakcja organizuje przedświąteczne spotkanie z czytelnikami – małymi i dużymi mieszkańcami powiatu strzeleckiego. Przy choince, pierniczkach i ciekawych tematach. Konkursach z nagrodami i malowanymi przez czytelników bombkami, które będzie można zabrać do domu.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli fantastyczni goście. O przesądach związanych z trzynastką, ale głównie o magii i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia na Śląsku będzie opowiadała pani Izabela Jasińska z Muzeum Śląska Opolskiego. O tym, jakie tradycje i świąteczne zwyczaje przywieźli z sobą na Śląsk opolski Kresowianie będzie mówił nie kto inny jak profesor Stanisław Nicieja!

A ponieważ na ważne uroczystości zaprasza się nie tylko rodzinę, specjalnych gości, ale też sąsiadów, nawet tych, których mało znamy – o tym, jak wygląda Boże Narodzenie i jakie kolędy śpiewają luteranie opowie ks. Ryszard Pieron, pastor kościoła ewangelicko-augsburskiego w Lasowicach Wielkich, czyli parafii, do której należą ewangelicy z terenu powiatu strzeleckiego.

plakat_trzynastka_druk.jpeg

Na skróty