powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Konkurs EkoModel

Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłasza drugą edycję konkursu EkoModel. Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne, a w szczególności uczniowie szkół wszystkich szczebli, podopieczni domów kultury i warsztatów terapii zajęciowej oraz wszystkich osób korzystających z usług instytucji samorządowych. Udział w konkursie to świetna okazja do poszerzenia wiedzy i rozwinięcia pasji przy wykonywaniu modeli. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć poglądowy charakter i prezentować przydomową oczyszczalnię, którą można zainstalować nawet we własnym domu.

Jury weźmie pod uwagę czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu, a także wartość estetyczną i staranność wykonanych modeli. 

Czekają ciekawe nagrody rzeczowe, o które warto zawalczyć. Wysiłek włożony w wykonanie prac na pewno zostanie doceniony.

Rejestracja trwa do 30 września, prace można przesyłać do 30 listopada 2017 roku. Wszystkie przydatne informacje o konkursie można znaleźć pod adresem: ekomodel.fundacjabos.pl

Na skróty