powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Brązowy medalista technik spedytor.

Maciej Bania  z kl. 4 TMS (CKZiU Strzelce Op.) zajął III  miejsce w Polsce, zdobył brązowy medal i uzyskał tytuł laureata II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej.  Podczas zawodów na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale  Ekonomicznym w Sopocie pokonał ponad 50 finalistów z całego kraju.

Maciej wykazał się znajomością zagadnień nie tylko z zakresu swojego zawodu spedytora, ale również wiadomościami z  logistyki produkcji, magazynu i dystrybucji.  Uczestnicy musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru, w którym mogła pasować  1, 2 lub nawet 5 wariantów odpowiedzi, a także z kilkoma zadaniami obliczeniowymi.  

Przed zawodami  Maciej Bania wraz p. Krzysztofem Kaliszem i innymi uczestnikami wziął udział w wycieczce do siedziby zarządu Portu Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. Był również czas na spacer po Skwerze Kościuszki, przy którym zacumowane są statki „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Olimpiady Dariusz Kampa z tej samej klasy zdobył V miejsce w finale centralnym, a także został uhonorowany przez Powiat Strzelecki tytułem „NAJLEPSZY UCZEŃ – MISTRZ W ZAWODZIE”.  Ponadto spedytorzy z CKZiU Strzelce Opolskie w tym roku zdali w 100 % egzamin zawodowy z kwalifikacji.

Serdecznie gratulujemy!

1.jpeg

Na skróty