powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Spotkanie dla firm – w Strzelcach Opolskich 16 kwietnia

Spotkanie dla firm – w Strzelcach Opolskich 16 kwietnia

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach podatkowych dla firm w ostatnim czasie? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”, na które zaprasza marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła!

Spotkania odbywają się we wszystkich miastach powiatowych. W Strzelcach Opolskich pierwotnie było ono planowane na 30 kwietnia. – Mieliśmy jednak sygnały od przedsiębiorców, że to dzień poprzedzający majówkę, gdy wiele firm będzie pracować w mniejszym składzie osobowym. Dlatego postanowiliśmy zmienić termin na 16 kwietnia – tłumaczy Katarzyna Kownacka, rzecznik OCRG.

Dlaczego warto na nich być? Bo każde nich zastąpi kilka innych podobnych spotkań! - Oszczędzicie więc Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach podatkowych - mówi dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” jest zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa. - Wierzę, że są to informacje przydatne, a nasze spotkania dają przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Spotkaniom towarzyszy Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwia bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Można się na niej dowiedzieć wszystkiego np. o tym, gdzie i jak złożyć wniosek o dofinansowanie szkolenia pracowników albo gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat sfinansowane z unijnej puli województwa opolskiego (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane!).

Giełda jest też okazją, by dowiedzieć się więcej o pożyczkach, które dla firm z naszego regionu ma Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju. Są wśród nich m.in. pożyczki dla startupów albo pożyczki obrotowe

Na skróty