powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

"SZUWAREK 2018" - POD PATRONATEM STAROSTY STRZELECKIEGO

W piątek 27 kwietnia br. na terenie Parku Wiejskiego w Raszowej odbyły się XIII  Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół Integracyjnych  i Specjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Pan Józef Swaczyna Starosta Strzelecki. Akweny udostępniła Gmina Leśnica. Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Leśnicy pan Łukasz Jastrzembski.

W zawodach uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół z: Ozimka, Kędzierzyna-Koźla, Głogówka, Grodkowa, Nysy, Rud, Kuźni Raciborskiej, Krapkowic i Leśnicy. Po krótkiej odprawie, w trakcie której przypomniano regulamin zawodów, odbyło się  losowanie sektorów. Połów ryb odbywał się na jedną wędkę spławikową. Rywalizacja była bardzo zacięta, do końca nie było wiadomo kto uplasuje się na podium.

Łącznie zawodnicy złowili blisko 41 kg ryb ustanawiając nowy rekord w historii „SZUWARKA”.

Pierwsze miejsce indywidualnie zajęła Wiktoria Andrzejczak z Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy z wynikiem 6,19 kg złowionych ryb,  drugie –  Aleksandra Rzepka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku z wynikiem 6,04 kg , trzecie –Rafał Jureczko z Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy z wynikiem 3,84 kg złowionych ryb. Puchar oraz nagrodę specjalną za największą rybę zawodów (karp o wadze 3,40 kg) otrzymał Rafał Jureczko z ZPO w Leśnicy.

Drużynowo I miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy z wynikiem 11,63 kg ,II- Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozimku z wynikiem 7,38 kg, III- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej z wynikiem 4,29 kg.

Puchary i medale ufundował Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, nagrody: Zarząd Powiatu Strzeleckiego, Zarząd Banku Spółdzielczego w Leśnicy, Opolskie Kuratorium Oświaty, firma JAXON z Poznania oraz Balsax z Kłodzka.                                                              

Uczestników mistrzostw nie zawiedli liczni sponsorzy, słoneczna pogoda oraz rybna woda. Połamania kija i rekordowych okazów ryb w następnej edycji „SZUWARKA” życzą organizatorzy. 

 

 

Na skróty