powiat3.jpeg

  • EN
  • DE
  • CZ

Godziny pracy Starostwa Powiatowego, kliknij TUTAJ

Perłowy Skarbnik to Jolanta Drochomirecka!

Perły Samorządu to ranking gmin od lat tworzonyprzez Dziennik Gazetę Prawną. Wyzwanie podejmują te,które, jak piszą organizatorzy, chcą się sprawdzić, porównać z innymi i zaprezentować swoje dokonania i sukcesy.Przy czym, co warto podkreślić, udział – w odróżnieniu
od wielu innych rankingów – jest bezpłatny, niezależny i audytowany, dlatego cieszy się taką wiarygodnością -podkreślał Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego. Dziennika Gazety Prawnej. W tym roku po raz pierwszy redakcja Dziennika Gazety Prawnej postanowiła wybrać również najlepszych Skarbników Samorządu, bo to oni, jak piszą organizatorzy,muszą wykazać się zarówno umiejętnością stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokimi kompetencjami w zarządzaniu zespołem fi nansowo-księgowym.
Ten ranking nie ograniczał się już tylko do gmin,obejmował również powiaty, a przy tworzeniu rankinguoceniano zakres odpowiedzialności, charakter podejmowanych zadań oraz złożoności struktury budżetu danej jednostki samorządu. Samorządy oceniano w kilku kategoriach
– w zależności od liczby mieszkańców.Zwycięzców uhonorowano, podobnie jak liderów samorządów gminnych, podczas Kongresu Perły Samorządu 2018, który odbył się 17 i 18 maja w Gdyni. To najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju z udziałem samorządowców z całej Polski.Ogromnie miło nam poinformować, że Jolanta Drochomirecka Skarbnik Powiatu Strzeleckiego w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców zdobyła trzecie miejsce! Wygrał powiat toruński, na drugim miejscu znalazł się powiat kędzierzyńsko-kozielski.
Pani Skarbnik nie mogła uczestniczyć w Kongresie ze względów osobistych. Tuż po informacji o wyróżnieniu stwierdziła:
- To zaszczyt znaleźć się w takim rankingu i w gronie innych wyróżnionych skarbników samorządowych. Nasza praca często jest niemal niewidoczna, zwłaszcza dla mieszkańców, tym bardziej cieszy idea stworzenia takiego rankingu. Chcę jednak podkreślić, że wysoka ocena w rankingu to również praca całego mojego zespołu, a także znakomita współpraca z całym Zarządem i Radą Powiatu. Dziękuję za to, że zawsze udaje się nam wypracować kompromis w tak trudnych warunkach,kiedy na samorządy nakłada się coraz więcej zadań, ale za tym wcale nie idą dodatkowe środki.

DSC_0973.jpeg

Na skróty