powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Razem od 15 lat!

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w to piątkowe popołudnie, czyli czytelnicy, sympatycy i krytycy dwutygodnika „Powiat Strzelecki”. Potwierdzaliśmy swoją obecność odciskami palca na „Drzewku Radości”: cieszymy się, że od 362 wydań, czyli od 15 lat jesteśmy razem. Dokładnie - od 18 grudnia 2003 roku.

Jak na jubileusz przystało – był tort ze świeczkami, było wiele ciepłych słów, a o. Antoni, franciszkanin z klasztoru na Górze św. Anny opowiedział o klasztornym życiu. Dzieci malowały bombki i uczestniczyły w warsztatach „Świąteczna Choinka”, ale wcześniej były nagrody dla uczestników konkursów.

W pierwszym, dla najmłodszych (przedszkolaków i uczniów klas 1-3), zadaniem dzieci było przedstawienie pracy w dowolnej technice nt. „Moje Święta Bożego Narodzenia”. Prace zgłoszone do konkursu odznaczały się różnorodną techniką wykonania, każda na swój sposób nawiązywała do bożonarodzeniowych tradycji, ale przede wszystkim wszystkie kipiały dziecięcą fantazją. Spośród 38 nadesłanych prac komisja nagrodziła trójkę autorów: Magdalenę Nowicką (I miejsce), Emilię Waligórską (II miejsce) i Bartosza Machnika (III miejsce) oraz przyznała specjalne wyróżnienie najmłodszemu uczestnikowi – 3-letniej Lilianie Dudzie. Nagrodami były klocki Lego i PlayMobil (ufundowane przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego), ale drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy.

Drugi konkurs „Znam Powiat Strzelecki” przeznaczony był dla dorosłych. Skala trudności była spora, a tymczasem… aż pięcioro uczestników bezbłędnie odpowiedziało na 30 pytań! O jeden punkt mniej miały aż 23 osoby, a o dwa mniej – kolejna piątka uczestników. Cieszymy się, że konkurs zapewnił popołudniową czy wieczorną rozrywkę całym rodzinom.

Oto zwycięzcy i ich nagrody: Patrycja i Piotr Olbrich (kosz wędlin), Urszula i Henryk Ogaza (kosz wędlin) oraz Krzysztof Małowski (zestaw fajerwerków).

Również w tym konkursie wszyscy bez wyjątku uczestnicy otrzymali drobniejsze upominki, ufundowane, podobnie jak nagrody główne przez Sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wyjątkową hojność.

Spotkanie zakończył koncert piosenek na świąteczny czas Anety i Norberta.

Dziękujemy i do zobaczenia!

Foto; klik

 

DSC_0624.jpeg

Na skróty