powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Dyplom PIP

„Zdobądź Dyplom PIP”. Celem programu jest wsparcie pracodawców w osiągnięciu trwałej poprawy warunków pracy i  doprowadzenie zakładu pracy do stanu zgodnego z przepisami prawa pracy. Podstawą udziału w programie jest udział w szkoleniu na którym uczestnicy  otrzymają pakiet materiałów edukacyjno - szkoleniowych, m.in. tzw. Listę kontrolną z komentarzem, na podstawie której będą mogli przeprowadzić samokontrolę swojej firmy. Opierając się na materiałach przygotowanych przez Inspekcję Pracy pracodawcy samodzielnie będą mogli zweryfikować oraz dostosować warunki pracy i poziom bezpieczeństwa do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa pracy.

W tym czasie inspektorzy pracy służyć będą pracodawcom nieodpłatnym doradztwem. Jesienią pojawią się w firmach by przeprowadzić audyt. Warunkiem otrzymania dyplomu jest udział w szkoleniu i pozytywnie zaliczony audyt.

Więcej informacji na temat programu „Przestrzeganie prawa pracy  w małych zakładach – Dyplom PIP” znajdą Państwo na stronach internetowych:

https://opole.pip.gov.pl/pl/aktualnosci/101642,przestrzeganie-prawa-pracy-w-malych-zakladach-oraz-zakladach-uslug-lesnych-dyplom-pip-edycja-2019-.html

http://web.pip.gov.pl/html/pl/prewencja/zdobadz_dyplom_pip/aplikacja/ http://web.pip.gov.pl/html/pl/prewencja/zdobadz_dyplom_pip/html/03010010.htm

a także w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu pod numerem telefonu:

77 47 00 916 oraz 77 47 00 930.

Na skróty