powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Co wiecie (o)powiecie? Turniej Wiedzy o Ziemi Strzeleckiej

5 listopada br. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbył się Turniej Wiedzy o Ziemi Strzeleckiej „Co wiecie (o)powiecie”, zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Strzeleckiego. 
Uczniów stających w turniejowe szranki powitali: wicestarosta powiatu strzeleckiego - Waldemar Gajda i dyrektor Powiatowego Centrum Kultury - Joanna Popów-Bogdoł.
Konkurs był adresowany do uczniów trzecich klas gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Pytania i zadania konkursowe dotyczyły historii, geografii i przyrody ziemi strzeleckiej, a także lokalnych obyczajów i zwyczajów.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: etap I był konkursem indywidualnym i wyłonił trzech zwycięzców. Etap II był rywalizacją drużynową.
Po sprawdzeniu prac i podsumowaniu zdobytych punktów, jury w składzie: przewodnicząca – Joanna Popów-Bogdoł, członkowie – Grażyna Lazar, Michaela Oblicka i Joanna Świerc, ogłosiło wyniki konkursu.
W etapie I – indywidualnym - zwyciężył Kamil Żyłka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Miejsce drugie zajęły ex aequo Elwira Cieśla i Roksana Opas, także z ZSP w Zawadzkiem. Trzeciego miejsca indywidualnego nie przyznano.
W całym turnieju - czyli po zsumowaniu punktów uzyskanych przez członków drużyny w I etapie z punktami zdobytymi w II etapie - zdecydowanie zwyciężyła drużyna z kl. III b ZSP w Zawadzkiem: Elwira Cieśla, Roksana Opas i Kamil Żyłka. Drugie miejsce zajęła drużyna licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich: Wojciech Baron, Damian Czempiel i Marcin Mania, a trzecie – gimnazjaliści z ZSO w Strzelcach Opolskich: Jakub Kwaśniak, Piotr Olbrich i Piotr Paszek.
Opiekunkami zwycięskich drużyn były nauczycielki: Beata Gratzke – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem i Dorota Małczak – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i atrakcyjnymi książkami.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują zwycięzcom i już dzisiaj zapraszają wszystkich uczniów powiatu strzeleckiego do udziału w kolejnej edycji konkursu.
 
Fotorelacja: www.facebook.com/media/set/

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Na skróty