Finał XXI Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”.

002.jpeg29 listopada 2014w Łubnianach zorganizowany został Finał XXI Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”.
Celem konkursu było kształtowanie i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu. Na konkurs należało wysłać pracę zawierającą różnorakie zapisy, wspomnienia i opowieści o tematyce śląskiej.
Wyróżnienie na konkursie otrzymała uczennica kla III Tek Martyna Mateja za pracę „Co ludzie we wsi rzondzom”. To opowieść o „ diobłach i strzigach, co to po Kadubie i w okolicach gymzioły”. Martyna w niezwykle barwny i zabawny sposób opisała wierzenia i opowieści ludzi z okolic Kadłuba i Centawy, utrwalając bogactwo opolskiej gwary. Przedstawiła wspomnienia z opowiastek zapamiętanych z dzieciństwa, snutych przez babcie i rodziców podczas wieczornych spotkań przy stole. GRATULUJEMY!!!

Autor: Alina Obstoj