Paszport turystyki i certyfikat „Szkoła przyjazna turystyce” dla CKZiU

We wrześniu z rąk kuratora opolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich jako jedna z czerech szkół województwa opolskiego otrzymała certyfikat „Szkoła Przyjazna Turystyce” oraz nagrody sportowe.  Było to wynikiem udziału CKZiU  w wojewódzkim projekcie PASZPORT TURYSTYKI. Jednostka oświatowa jeździła na wycieczki, poznawała nowe miejsca, nocowała w szkolnych schroniskach młodzieżowych, z których uczniowie zbierali pieczątki na specjalnym dokumencie potwierdzającym wyprawy. Projekt realizowany był przez nauczycieli wychowania fizycznego i przedmiotów zawodowych branży turystycznej oraz oczywiście przez uczniów. Obecnie CKZiU przygotowuje się do III edycji projektu na rok szkolny 2019/2020 i planuje kolejne wyprawy z noclegami w szkolnych schroniskach młodzieżowych województwa opolskiego.

4.jpeg