powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Prelekcja o bezpieczeństwie w sieci.

2.jpegZajęcia dotyczyły cyberprzemocy, bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci. Prowadząca szczególne zwróciła uwagę na przekazywanie swoich danych, adresu, zachęty do spotkania za pomoca nowoczesnych technologii oraz konsekwencji wypływających z kodeksu prawa karnego. 
Następnie uczniowie posłuchali prawdziwych historii, w których młodzi ludzie zostali ofiarami nieświadomego korzystania z komunikatorów internetowych, telefonów komórkowych oraz dowiedzieli się jakie konsekwencje grożą za konkretne wykroczenie internetowe. Uczniowie otrzymali sporo ważnych informacji, poszerzyli i ugruntowali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.
Prelekcja odbyla się w ramach ogólnopolskiego konkursu "Innowacyjna Szkoła" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, w którym my jako szkoła bierzemy udział.
Spotkanie zorganizowła pani Joanna Drabik.

Jednocześnie przypominamy, że w ramach tego samego konkursu uczniowie klasy II Thc prowadzą blog "Szkoła na miarę marzeń" oraz gazetkę online "Techzet@", w których możecie poczytać o nie tylko o wydarzeniach szkolnych, ale też o zainteresowaniach uczniów, konkursach i ciekawostkach.
Oto linki do bloga i pierwszego numeru gazetki:
szkolanamiaremarzen.blogspot.com/ 
www.juniormedia.pl/junior-gazety/techzeta-1

Grzegorz Łukasik

Na skróty