powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Nauka dla nas w sam raz

W dniach 09.11.2019 r. i 16.11.2019 r. uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Zawadzkiem uczestniczyli w wyjazdach do Radia Opole i TVP Opole realizowanych w ramach Zadania 3 „Terapia poprzez sztukę – Typ 4” projektu pn.: „Nauka dla nas w sam raz” zajęć „Muzyka, obraz, światło, dźwięk – zajęcia w studiu nagrań”. Fantastyczna wycieczka do Radia w Opolu przysporzyła wiele radości uczniom. Uczniowie mogli zobaczyć studio nagrań i pracę redaktorów radiowych "od kuchni". Niektórzy mieli nawet okazję zapowiedzieć pogodę do prawdziwego mikrofonu, co było naprawdę niesamowitą przygodą. W dniu 07.12.2019 r. szykuje się kolejna wycieczka do Gliwic, tym razem wśród uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie. Uczniowie w aurze przedświątecznego klimatu będą mogli wybrać się na seans do kina, a po wrażeniach związanych z filmem zjeść gorący obiad. Wyjazd w ramach Zadania 1 „Matematyka nas nie tyka – Typ 2” ma być nie tylko odskocznią od codziennych zajęć, ale również ma kształtować u uczniów umiejętności radzenia sobie w codziennych sytuacjach życiowych.

Dla obu Szkół biorących udział w projekcie zakupiono niezbędne do realizacji założeń projektowych pomoce dydaktyczne, wyposażenie oraz sprzęt. W ramach zajęć „Trening aktywności motorycznej” zadanie 6 „W zdrowym ciele zdrowy duch – zajęcia ruchowe – Typ 4” w ZSS w Zawadzkiem m.in. zakupiono i zamontowano 4 urządzenia siłowni zewnętrznej, tj. rower, orbitrek, wioślarz i biegacz, na łączną kwotę 9 225,00 zł brutto. Urządzenia wspomagają wzmocnić tkankę mięśniową ważną w utrzymaniu właściwej postawy u ucznia niepełnosprawnego.

Projekt realizowany jest od marca 2018 roku do czerwca 2020 roku, a całkowita jego wartość wynosi 618 607,00 zł, w tym dofinansowanie 523 070,00 zł oraz wkład własny Beneficjenta 95 537,00 zł.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Na skróty