Opolski KRUS organizuje II edycję w ramach cyklu spotkań szkoleniowo-informacyjnych dla rolników z województwa opolskiego

Wzorem ubiegłego roku opolski KRUS zaprasza rolników do udziału w II edycji spotkań szkoleniowo-informacyjnych, które będą przeprowadzone w każdym z 11 powiatów województwa opolskiego.

Spotkania prowadzone są w konwencji warsztatów szkoleniowych i obejmują:

- panel instruktażowy, prowadzony przez specjalistów GRUPY AZOTY Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.,

- problematykę prewencji wypadkowej w rolnictwie, przekazaną przez przedstawicieli Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu oraz

- pakiet bieżących informacji, przedstawionych przez osoby reprezentujące instytucje działające na rzecz rolników.

Celem organizowanych spotkań jest propagowanie zasad bezpiecznego prowadzenia działalności rolniczej, zarówno w odniesieniu do stosowanych upraw, jak i bezpiecznego korzystania z maszyn i urządzeń, bezpiecznej obsługi zwierząt gospodarskich oraz bezpiecznych zachowań podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

Poprzez realizację tego rodzaju spotkań KRUS wypełnia jeden ze swoich głównych celów działalności, jakim jest ograniczenie wypadków w rolnictwie. Pomimo, iż Opolszczyzna należy do jednych z najbezpieczniejszych regionów w kraju, wyrażamy przekonanie, że tego typu działania przyczynią się do utrzymania nadal niskiego wskaźnika wypadkowości, ponieważ życie i zdrowie ludzkie jest bezcenne i nie należy ustawać w dbałości o zachowanie jego bezpieczeństwa.

Opracowała:

Joanna Skuratowicz

Kierownik Samodzielnego Referatu

Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego

OR KRUS w Opolu

Serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniach rolników zainteresowanych stałym podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa życia i pracy w gospodarstwach. Gwarantujemy przyjemną atmosferę, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a także smaczny poczęstunek.

Lech Waloszczyk

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu