Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 12 marca 2020 roku o godz. 10:00 na sali narad Starostwa odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Wójtów, Burmistrzów z terenu powiatu oraz zaproszonych gości.

Tematem przewodnim posiedzenia było omówienie aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej na terenie powiatu w związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa.

W dniu wczorajszym po otrzymaniu informacji potwierdzającej zakażenie koronawirusem u osoby podejrzanej z terenu powiatu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współudziale Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich ustaliła osoby z bliskiego kontaktu, które poddane zostały kwarantannie domowej oraz osoby, które objęte zostały nadzorem epidemiologicznym. Od wtorku w Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich prowadzone są wzmożone działania profilaktyczne. Wprowadzono m.in. zakaz odwiedzin chorych, zawieszono planowe przyjęcia, zabiegi. Ze względów bezpieczeństwa w urzędach wprowadzane są nowe zasady obsługi mieszkańców. Podejmowane działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie do minimum osobistego kontaktu z pracownikami urzędów i pomiędzy petentami.

P1050136.jpeg