powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Spotkanie samorządowców z Marszałkiem Senatu RP

Samorządność jest jedną z najlepszych rzeczy, która udała się nam w ponad 30-letniej historii wolnej Polski – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki na spotkaniu z samorządowcami w Pawłowicach w woj. opolskim. Podkreślił, że samorządy udowodniły, iż w sprawach lokalnych lepiej decydować na dole, niż poprzez centralne planowanie w Warszawie. „Państwa praca nie jest lekka, wymaga twardych dyskusji, ciężkich bojów, jest często niewdzięczna. Ale za to, co robicie na rzecz swoich lokalnych społeczności należy się Państwu szacunek, cześć i chwała” – powiedział.
Stwierdził również że samorządy mają obecnie trudny czas, który można wytłumaczyć polityką, ale nie da się go wytłumaczyć z punktu widzenia interesu Rzeczypospolitej.
Spotkanie pod hasłem „30-lecie funkcjonowania samorządu terytorialnego” zorganizowali senatorowie Danuta Jazłowiecka i Beniamin Godyla. Wziął w nim udział także przewodniczący senackiej komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Zygmunt Frankiewicz. Obecni na spotkaniu samorządowcy z woj. opolskiego otrzymali od Marszałka Senatu listy gratulacyjne z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.
W tym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciel władz Powiatu Strzeleckiego: starosta Józef Swaczyna, wicestarosta Waldemar Gaida i członek Zarządu Janusz Żyłka.

foto: Andrzej Szklanny

IMG_2112.jpeg

DSC_1281.jpeg

DSC_1282.jpeg

List gratulacyjny z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.

P1050393.jpeg

 

Na skróty