Starostwo Strzeleckie przyjazne dla osób niedosłyszących

hearing-41429_640.png

Od poniedziałku, 23 listopada 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich działa pętla indukcyjna. Urządzenie to będzie używane podczas wizyt w urzędzie osób niedosłyszących. Jak to działa? Osoba niedosłysząca przełącza odpowiedni guzik w swoim aparacie słuchowym, który łączy się bezpośrednio z pętlą. Dzięki temu odbiera ona sygnał bezpośrednio, odpowiednio wzmocniony, bez zakłóceń czy głosów wokół. Dodatkowo zamontowana jest zewnętrzna słuchawka z indywidualnym sterowaniem głośności dla osoby, która niedosłyszy ale jeszcze nie korzysta z aparatów. Pracownik urzędu mówi do mikrofonu zamontowanego w urządzeniu.

Zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia przenośnego, aby ułatwić osobom niedosłyszącym porozumiewanie się z urzędnikami. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, iż coraz większa grupa petentów korzysta z aparatów słuchowych. Jest to jedno z planowanych działań, które mają służyć pełnej realizacji dostępności urzędu dla osób ze szczególnymi potrzebami.