Powiat Strzelecki

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących

Starostwo Strzeleckie przyjazne dla osób niedosłyszących

Od dnia 23 listopada 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich działa pętla indukcyjna. Urządzenie to może być używane podczas wizyt w urzędzie osób niedosłyszących. Jak to działa ? Osoba niedosłysząca przełącza odpowiedni guzik w swoim aparacie słuchowym, który łączy się bezpośrednio z pętlą. Dzięki temu odbiera ona sygnał bezpośrednio, odpowiednio wzmocniony, bez zakłóceń czy głosów wokół. Dodatkowo zamontowana jest zewnętrzna słuchawka z indywidualnym sterowaniem głośności dla osoby, która niedosłyszy ale jeszcze nie korzysta z aparatów. Pracownik urzędu mówi do mikrofonu zamontowanego w urządzeniu.

Jest to jedno z działań, które mają służyć pełnej realizacji dostępności urzędu dla osób ze szczególnymi potrzebami.