Powiat Strzelecki

Konkurs z okazji Światowego Dnia Konsumenta

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Jest to święto każdego z nas, gdyż wszyscy jesteśmy konsumentami i to coraz bardziej świadomymi. Cztery podstawowe prawa konsumentów to: prawo do informacji, wyboru, do bezpieczeństwa i do reprezentacji. Największą bronią konsumenta jest wybór! To konsument decyduje czy wybiera dany towar lub usługę i od jakiego przedsiębiorcy. Świadomy konsument ma zawsze prawo wyboru.

W ostatnim czasie życie konsumentów jest coraz trudniejsze, ceny w sklepach rosną  i coraz więcej problemów jest z zakupami na odległość. Wszystkim konsumentom każdego dnia nieodpłatnej pomocy prawnej udziela Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Z okazji święta wszystkich konsumentów proponujemy  udział w mini konkursie na temat praw konsumenta, w którym można będzie wygrać kawę i kubek powiatowy oraz workoplecak i parasolkę przydatne podczas spacerów na wiosenne zakupy. Spotkajmy się w tym roku niestety  inaczej, mając nadzieję, iż w roku kolejnym wypijemy znowu wspólnie kawę na Sali Narad Starostwa podczas spotkania „Z Rzecznikiem przy kawie”.

Wśród osób uczestniczących zostaną rozdysponowane 3 zestawy upominków.

KONKURS DLA KONSUMENTÓW 2022.png