Powiat Strzelecki

MIERZĄ SIĘ Z DYKTANDEM W JĘZYKU NIEMIECKIM

Dyktando dla większości uczniów jest zawsze mocno stresującym sprawdzianem umiejętnosci językowych. Mimo to ponad 20 uczniów naszych szkół ponadpodstawowych zmierzyło 20 pażdziernika 2022 z niemieckim dyktandem w ramach "I Powiatowego Dyktanda w Języku Niemieckim" organizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Op pod Patronatem Starosty Strzeleckiego. Umiejętność rozumienia ze słuchu przydaje się nie tylko na egzaminach, ale jest niezwykle ważna i potrzebna w naturalnym kontakcie z językiem obcym.

Uczestników dyktanda przywitał i wszystkim powodzenia życzył Wicestarosta Waldemar Gaida.

Dyktando odbywa się w ramach 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.