powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

Konkurs „WZOROWY OGRODNIK”

PDF1 Informacje.pdf (231,43KB)
PDF2 Regulamin.pdf (386,36KB)
DOC3 Deklaracja, ankieta.doc (547,50KB)


XVII Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno - konsultacyjnym przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego, doradców i innych osób zainteresowanych branżą ogrodniczą.

Są to największe targi specjalistyczne - ogrodnicze w kraju. Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum - 17 km od Kalisza.

Termin XVII edycji to 12-13 września 2015 r.

Formuła targów nie obejmuje żadnej sprzedaży kiermaszowej.

W roku 2014 udział wzięło ponad 220 czołowych firm - prezentujących najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa m.in. takie jak: nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, stymulatory wzrostu, ciągniki i nowoczesne maszyny ogrodnicze, wyposażenia przechowalni i chłodni, podłoża, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, urządzenia sortujące i pakujące, mierniki, automatyka szklarniowa, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Ofertę przedstawiły też firmy produkujące sadzonki roślin jagodowych i sadowniczych oraz ozdobnych uprawianych pod osłonami i w gruncie.

Odwiedziło nas ponad 10 000 osób związanych z branżą ogrodniczą z całego kraju i zagranicy  (Czechy, Estonia,  Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rosja, Ukraina, Węgry).

Podczas XVII  Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będą bezpłatnie udzielali porad w punktach konsultacyjnych. Będą też punkty informacyjne agencji rządowych (np: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, KRUS, PIORiN, IOR-PIB,  WODR i innych) i porady prawne.

Odwiedzający, będą mogli zapoznać się z licznymi projektami – programami prowadzonymi przez jednostki naukowe i badawcze.

Ofertę zakupu najnowszych publikacji fachowych przedstawią wydawnictwa: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Corocznie wzrasta ilość firm biorących udział w naszych targach, oraz wielkość ekspozycji.

W programie imprezy będzie też finał IX edycji konkursu o zasięgu ogólnokrajowym "WZOROWY OGRODNIK" w 6 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, rośliny ozdobne pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobne, kategoria specjalna).

Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami z brązu

Podczas XVII Dni Ogrodnika odbędą się fachowe imprezy towarzyszące.

Planujemy  spotkania ogrodników w celu większej integracji tej grupy zawodowej.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

W ramach XVII DNI OGRODNIKA – Targów Międzynarodowych (Gołuchów k. Kalisza, 12-13 września 2015r.) pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Rynku Rolnego, odbędzie się finał dziewiątej edycji Krajowego Konkursu „WZOROWY OGRODNIK”.
Kapituła wyłania finalistów w 6 kategoriach spośród zgłoszeń z całego kraju. Uroczysta gala Konkursu, z udziałem finalistów, odbędzie się w dniu 12 września (sobota) 2015 r. na zamku Czartoryskich w Gołuchowie koło Kalisza. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wytypowanie z Waszego rejonu, kandydatów, którzy według Państwa zasługują na takie wyróżnienie. Osoby, które zgłoszą kandydatów, prawidłowo przedstawią gospodarstwo oraz prześlą terminowo na adres organizatorów poprawnie wypełnią dokumentację, wezmą udział w losowaniu wartościowych nagród ufundowanych przez sponsorów. Dla 3 najlepiej przygotowanych zgłoszeń nagrody przyznane zostaną bez losowania.
W załączeniu przesyłamy komplet dokumentów:
- Regulamin Konkursu
- Deklaracja uczestnictwa
- Ankieta konkursowa
- Dane zgłaszającego do Konkursu
Zgłoszenia wraz z dokumentacją prosimy przesyłać do dnia 20 lipca 2015r. na niżej podany adres.
Prosimy serdecznie o powiadomienie zainteresowanych osób a także przekazanie informacji starostwom, urzędom gmin, organizacjom rolników itp.

 

Informacje: Zespół Doradczy WODR w Kaliszu - 62-800 Kalisz, ul. Kolegialna 4.

tel./fax 62 7575423

e-mail: dniogrodnika@wp.pl

Kierujący Dniami Ogrodnika - mgr inż. Stanisław Zabarski

tel. kom. 501 123 769, e-mail: ogrod-zabarski@tlen.pl

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa

- Oddział w Kaliszu - tel. 62 7672042

 

Na skróty