Powiat Strzelecki

Nagroda Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dla strzeleckiego DPS

21 listopada z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg odebrały ją Jolanta Osuch dyrektor naszego DPS i Jolanta Siwiec opiekun socjalny.
- Na konkurs zgłoszonych zostało 156 wniosków z całej Polski, a 8 z nich zostało nagrodzonych, wśród nich nasz – mówi chwilę po odebraniu nagrody dyrektor J. Osuch. – Docenione zostało zarówno nasze radio, jak i projekt „Wspólny spacer – wspólna radość”. I trzeba podkreślić, że na tę nagrodę zapracował cały zespół naszego Domu. Radio powstało dzięki inicjatywie czwórki mieszkańców, którzy nie tylko rzucili pomysł, ale i ogłosili konkurs na jego nazwę, i od podatku prowadzą audycje nadawane z kaplicy. Są to: Aleksandra Kusińskia, Józef Wencel, Witold Rudawski i Katarzyna Gruszkiewicz. Wsparciem służy im zawsze Jolanta Siwiec. Bez cotygodniowych audycji rozpoczynających się słowami: „Tu radio Głos DPS-u”, życie mieszkańców na pewno byłoby mniej barwne. Nie byłoby konkursów, koncertów życzeń, ciekawostek z życia Domu i świata, prognozy pogody. Radio przynosi radość! Radość przynosi także kolejny projekt, który został doceniony nagrodą, czyli „Wspólny spacer – wspólna radość”. Realizowany jest przy stałej współpracy DPS i Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich oraz mieszkańców „Barki”. Przynajmniej raz w miesiącu - oczywiście tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych - piętnastu osadzonych zabiera naszych podopiecznych na dłuższy spacer, a gdy oni nie mogą przyjść, z pomocą zawsze ruszają „barkowicze” – mówi dyrektor J. Osuch.
Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i wszystkim Pracownikom!

1669038635387.jpeg

1669038635422.jpeg