powiat3.jpeg

Powiat Strzelecki
  • EN
  • DE
  • CZ

System SafePass+ na zebrach już działa!

Uczniowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Op., ale również wszyscy inni uczestnicy ruchu drogowego mogą czuć się bezpiecznej na przejściach, gdzie już zamontowany jest system ostrzegawczy SafePass+ oraz dodatkowe oświetlenie ledowe. Są to zebry na ul. Mickiewicza i na Powstańców Śl. System SafePass+ będzie pomagał w bezpiecznym pokonywaniu trasy do i ze szkoły na drogach w okolicach uczęszczanych przez dzieci i młodzież.
 
PRZYPOMNIJMY!
Powiat otrzymał dofinansowanie na łączną kwotę 300 000 zł w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Dofinansowano montaż innowacyjnego i bezpiecznego systemu ostrzegawczego SafePass+ oraz latarni doświetlających przejście dla pieszych w Strzelcach Opolskich: przy ul. Powstańców Śl., przy ul. Mickiewicza - łącznik ul. Blokowa oraz przy ul. Mickiewicza – łącznik Osiedle Piastów Śl.
SafePass+ jest nowością w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejścia dla pieszych. W momencie, gdy pieszy zbliża się do przejścia, zamontowane słupki emitują pulsujący, żółty sygnał świetlny ostrzegając kierowców o obecności pieszego w pobliżu przejścia. Gdy pieszy wejdzie na przejście, wtedy system natychmiast emituje pulsującym światłem czerwonym o zwiększonej częstotliwości, ostrzegając kierowcę o pieszym znajdującym się już na przejściu.
 
1672727948566.jpeg
 
1672727948534.jpeg
 
1672727948505.jpeg

Na skróty