Budowa hali sportowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
Powiat Strzelecki realizuje projekt pn.: „Budowa hali sportowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich” dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2022”, umowa o dofinansowanie nr 2023/0066/0104/SubA/DIS/SP/22 z dnia 09.03.2023 r.
W celu poprawy przyszkolnej infrastruktury sportowej zaplanowano budowę pełnowymiarowej hali sportowej wraz z niezbędnym zapleczem oraz łącznikiem pozwalającym na funkcjonalne połączenie wszystkich obiektów dydaktycznych. Na dachu projektowanej hali planuje się instalację urządzeń fotowoltaicznych o mocy 100 kW, służącą pokryciu zapotrzebowania na energię elektryczną projektowanej hali oraz istniejących obiektów dydaktycznych. Projektowana hala z zapleczem przylegać będzie od strony południowo-zachodniej do budynku szkoły: części dydaktycznej od strony ul. Powstańców Śląskich i szkolnej sali sportowej w głębi działki. Między tymi obiektami powstanie zamknięte atrium dostępne jedynie z budynku szkoły. Natomiast łącznik połączy projektowane obiekty z budynkiem warsztatów w miejscu istniejącego wejścia w elewacji południowo-zachodniej. Projektowane elementy zagospodarowania działki to: W wyniku realizacji niniejszej inwestycji powstanie przede wszystkim:
1) jednokondygnacyjna hala sportowa;
2) dwukondygnacyjne zaplecze hali sportowej;
3) jednokondygnacyjny łącznik między w/w obiektami a budynkiem warsztatów;
4) budowa drugiego zjazdu z drogi publicznej na teren działki – w celu dostępu do kompleksu boisk zewnętrznych i ich otoczenia – projektowany łącznik zamknie dostęp do boisk;
5) utwardzenie dojazdu do boisk i bramy zewnętrznej projektowanej hali;
6) dodatkowe miejsca postojowe dostępne z projektowanego zjazdu;
7) uzupełnienie ogrodzenia kompleksu boisk;
8) utwardzenie dojścia do wejścia głównego do hali sportowej oraz przebudowa nawierzchni w obrębie dojścia do łącznika oraz boisk zewnętrznych wraz z odwodnieniem;
9) stojaki na rowery obok wejścia do hali sportowej;
10) oświetlenie zewnętrzne w obrębie projektowanego utwardzenia i miejsc postojowych;
11) przyłącze wody do projektowanego obiektu;
12) przyłącze kanalizacji sanitarnej do projektowanego obiektu;
13) odcinek sieci kanalizacji deszczowej z włączeniem odwodnienia dachów;
14) przyłącze energetyczne;
15) przyłącze teletechniczne.
Należy zaznaczyć, że nowopowstała hala sportowa będzie w pełni pasywnym budynkiem,
w którym zostaną wykorzystane jednostki wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z OZE.
Z powstałej infrastruktury skorzystają przede wszystkim uczniowie CKZiU jak również wszyscy mieszkańcy miasta, powiatu i województwa.
Wartość dofinansowania: 4 483 400,00 zł
Całkowita wartość zadania: 17 894 337,13 zł