TRZECIA EDYCJA BIAŁEJ SOBOTY ZA NAMI

17 października odbyła się już trzecia edycja Białej Soboty organizowana przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego, podczas, której pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji  lekarskich z zakresu kardiologii, dermatologii, endokrynologii, urologii, ortopedii, reumatologii, ginekologii, fizjoterapii dziecięcej, a także badania słuchu. Dodatkowo można było wykonać bezpłatne  pomiary stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi oraz wskaźnika masy ciała (BMI), które przeprowadziła PSSE w Strzelcach Opolskich. Podczas tegorocznej edycji zostało przebadanych 385 osób, pacjenci wychodząc z gabinetów byli zadowoleni, twierdząc, że tego rodzaju akcje prozdrowotne są bardzo potrzebne, gdyż przyspieszają mieszkańcom wizyty u specjalistów na które czeka się miesiącami.